کود سولفات آمونیوم برای برنج

بازار فروش کود سولفات آمونیوم برای برنج

کود سولفات آمونیوم برای برنج یکی از بهترین نوع کودهای ازته می باشد زیرا به طور همزمان هم نیتروژن و هم گوگرد مورد نیاز برنج را داراست که نیاز مزارع برنج و شالیزارها رو فراهم می آورد.

می توان گفت کود معجزه گر برنج برای بازده ای عالی در پر شدن دانه در خوشه برنج می باشد.

در تحقیقات نشان داده شده است که سولفات آمونیوم باعث افزایش عملکرد برنج تا ۳۰ بوته در هکتار می شود که در مقایسه با محصولات لقاح یافته با اوره مقایسه می شود.

بر خلاف اوره، سولفات آمونیوم در برابر از بین رفتن فرار، مقاومت ویژه ای را هنگام استفاده از اوره در خاکهای گل آلود نشان می دهد. گوگرد نیز حیاتی است و با بسته شدن سایبان قبلی همراه است.

کود سولفات آمونیوم برای برنج

مقایسه سولفات آمونیوم و اوره به عنوان منابع نیتروژن در تولید برنج

کشاورزی برنج، تالاب منبع عمده ی آنتروپوژنیک متان، یک گاز مهم گلخانه ای است. انتشار گاز متان زمانی که سولفات آمونیوم (AS) به جای اوره منبع نیتروژن (N) باشد کمتر است.

با این حال، یک مزیت زراعی از کود سولفات آمونیوم بیش از اوره ایجاد نشده است. هدف از این مطالعه:

برای مقایسه اثربخشی سولفات آمونیوم (AS)،  و اوره به همراه گوگرد عنصر (S) به عنوان منبع N در کشت برنج آب گرفتگی،  برای مقایسه بازیافت کود هر منبع از کاربرد در پیشگیری (PF) و شروع خوشه، و برای تعیین اینکه آیا پاسخی به S توسط برنج رشد یافته در خاک با سطح کمتر از حد مطلوب برنج موجود وجود دارد.

اگر چه هنگام استفاده از کودهای حاوی S گوگرد عملکرد دانه کمی بیشتر بود. سولفات آمونیوم و اوره برای تولید سیل برنج در به همان اندازه مؤثر بودند.

کود سولفات آمونیوم برای برنج

خاصیت کود سولفات آمونیوم برای برنج

مزایای کلیدی کود سولفات آمونیوم برای برنج

 • در برابر فرار مقاومت می کند. یعنی جذب بالایی دارد.
 • تامین همزمان کود ازت و گوگرد
 • رشد هرچه بهتر ریشه
 • افزایش دانه در خوشه برنج حدودا ۹۰۰کیلوگرم در هر هکتار
 • هنگامی که روی خاکهای گل آلود و بدون ترکیب فوری اعمال می شود، پنج تا ده برابر بی ثبات تر از اوره باشد، که معمولاً هنگام تاخیر در جاری شدن سیل متداول است.
 • نشان داده شده است برای افزایش بازده توسط ۱۸ تا ۳۰ بوشل در هکتار
 • نشان داده شده است به منظور ارتقاء پنجه برنج و بسته شدن سایبان سه تا چهار روز زودتر از اوره
 •  گوگرد فوراً در دسترس محصولات زراعی قرار میگیرد.
 • در برابر کم آبی بسیار مقاوم است و ازت آن از بین نمی رود.
 • چنانچه به صورت سرک استفاده شود در همان لحظه گوگرد فورا جذب گیاه می شود.

کود سولفات آمونیوم برای برنج

برای پر شدن دانه در خوشه برنج چه کودی مفید است؟

هنگامی که کشاورزی سودآور را از منظر عملی مورد بررسی قرار می دهیم، عوامل مؤثر بر رشد گیاه و بهره وری قابل برداشت از جمله این عوامل هستند
بی نهایت مهم.

با این حال، تغذیه محصولات زراعی و حاصلخیزی خاک را می توان به خوبی مدیریت کرد تا بازده و بازده تولید را داشته باشد.

۱۷ عنصر وجود دارد که برای رشد گیاهان به طور کلی ضروری است.

همه گیاهان مورد نیاز نیستند. کربن، هیدروژن، اکسیژن، ازت، فسفر و گوگرد عناصر مورد نیاز پروتئین ها و دیواره های سلولی

سیزده عنصر دیگر شامل کلسیم، منیزیم، پتاسیم، آهن، منگنز، مولیبدن، مس، بور، روی، کلر و سیلیکون. چند گیاه به سدیم، کبالت و وانادیوم احتیاج دارند.

از جمله مواد مغذی ضروری، نیتروژن، فسفر، پتاسیم، روی، و تا حدی گوگرد و آهن مواد مغذی مورد توجه در این گیاه هستند

سیستم تولید برنج  ایران رفتار این عناصر و مدیریت آنها تا حدودی در مقایسه با دیگر برنج ها بی نظیر است.

تحقیقات نشان داده کود سولفات آمونیوم یکی از بهترین نوع کود ازته برای برنج است به دلیل اینکه این کود هم ازت مورد نیاز و هم گوگرد مورد نیاز ریشه و خاک رو تامین می کند.

بنابراین به جرات می توان گفت کود سولفات آمونیوم باعث افزایش خوشه های برنج و افزایش برداشت میگردد. به طوری که اگر از کود سولفات آمونیوم برای برنج استفاده شود در هر هکتار میزان برداشت ۲تا۳تن افزایش می بیابد.

این افزایش برداشت رو مدیون کاهش هدر رفت ازت در کود سولفات آمونیوم نسبت به کود اوره است. به طوری که اگر در استفاده از کود آبیاری به موقع صورت نگیرد ازت به شکل گاز آمونیاک در آمده و گیاه نمیرسد. در حالی که کود سولفات آمونیوم اگر حتی آبیاری خیلی دیر هم انجام شود پایداری خود را حفظ می کند.

کود سولفات آمونیوم برای برنج

زمان مصرف کود سولفات آمونیوم برای برنج

زمان مصرف و نحوه استفاده از کود سولفات آمونیوم برای برنج به این شکل است که پس از اضافه کرد سولفات آمونیوم به خاک به راحتی اجزای آمونیوم و سولفات حل شده. ولی چنانچه روی خاک باقی بماند باعث می شود در شرایط قلیایی خاک اثرش را از دست بدهد.

به همین منظور توصیه می شود همیشه در اسرع وقت کود وارد خاک شود که با بارندگی و آبیاری بهترین حالت برای اثر بخشی کود سولفات آمونیوم می باشد.

همانطور که می دانید کود سولفات آمونیوم  یک نمک سفید است که کاملاً در آب محلول است و حاوی ۶/۲۰ درصد نیتروژن و ۲۴.۰ درصد گوگرد است. از این گیاه با مزیت در کشت برنج و جوت استفاده می شود.
کار با آن آسان است و در شرایط خشک به خوبی ذخیره می شود. اما در فصل باران، گاهی اوقات توده ایجاد می کند.
این گیاه را می توان قبل از کاشت، در زمان کاشت و یا به عنوان یک لکه دار کردن محصول در حال رشد استفاده کرد.

کود سولفات آمونیوم برای برنج

نمایندگی پخش سولفات آمونیوم برای برنج

نمایندگی های زیادی در حال پخش سولفات آمونیوم هستن ولی سولفات آمونیوم دانه شکری اصل را از کجا تهیه کنیم؟ آیا بدون واسطه می توان از وارد کننده اصلی کود سولفات آمونیوم رو خریداری کرد؟

نمایندگی فروش کود سولفات آمونیوم در ایران نسبتا زیاد هستن که شما می توانید با مراجعه به آن کود را در هر تناژی تهیه نمایید.

در نمایندگی های مجاز فروش کود کشاورزی، ضمن آن که می توان این محصولات را با قیمت مناسب خریداری نمود، می توان با شیوه عملکرد و کارایی صحیح آن نیز آشنایی پیدا کرد.
همانطور که در ابتدای مطلب نیز به آن اشاره شد، بهتر است که برای هر نوع از گل و گیاه، نهال میوه و… از کود مخصوصی استفاده نمود تا اثر سویی بر روی رشد و ثمردهی آن ها به جای نگذارد.

شرکت های تولید کننده و وارد کننده برای این که بتوانند محصولات خود را به صورت خوب به فروش برسانند، نمایندگی های گوناگونی را در شهرهای مختلف ایجاد می نمایند. این نمایندگی ها بهترین کود شیمیایی تولید شده در کارخانه را عرضه می دارند.

شما می توانید نمایندگی فروش کود شیمیایی سولفات آمونیوم را در شهرهای مختلف پیدا کنید. این نمایندگی ها وظیفه شان این موارد است:

 • پخش و توزیع
 • فروش عمده و جزئی
 • معرفی محصول و بازاریابی

همچنین شما می توانید جهت خرید مستقیم هم از تولید کننده و وارد کننده آن اقدام به خرید کود سولفات آمونیوم نمایید.

مشاوره و فروش

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *