فروش گوگرد پودری میکرونیزه کشاورزی ۹۹%

کود گوگرد پودری میکرونیزه کشاورزی یکی از دیرینترین و قدیمی ترین نوع آفت کش های و قارچ کش ها برای محصولات کشاورزی می باشد. گرد گوگرد نوعی قارچکش عالی برای از بین بردن بیماری سفیدک پودری یا سطحی محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. و همچنین گوگرد باعث دفع حشرات، کنه ها، ساس ها، و کرمه و … می شود.

آشنایی با گوگرد | گوگرد چیست؟

گوگرد یکی از وفورترین عناصر موجود در زمین است و یک عنصر اساسی برای موجودات زنده است، که به طور متوسط ۱٪ از وزن خشک را تشکیل می دهد.

در گیاهان، مقدار S به شدت بین گونه ها متفاوت است، از ۱/۰ تا ۶ درصد وزن خشک (۰۳/۰ تا ۲ میلیمول گرم در گرم وزن خشک ۱)).

S متعلق به گروه VIA سیستم تناوبی است، جایی که همراه با O ، Se ، Te و Po یافت می شود.

به طور طبیعی، S ترکیبی از چهار ایزوتوپ ، ۳۲S ، ۳۳S ، ۳۴S و ۳۵S است. فراوانی طبیعی هر یک به ترتیب ۹۵.۱٪ ، ۷۴/۰٪ ، ۴/۴٪ و ۰.۰۱۶٪ است.

گوگرد در حالت اکسیداسیون از +۶ تا − ۲ وجود دارد، با بیشترین حالت اکسیده شده به شکل سولفات (SO42)، این فرم شیمیایی است که گیاهان از خاک جذب می شوند تا خود را با S تغذیه کنند.

فرمول شیمیایی گوگرد میکرونیزه

نتیجه نهایی سولفات S + 6 است که منبع گوگردی است که تمام موجودات خاک آن را جذب می کنند و گیاهان توسط سلول های ریشه خود جذب می شوند.

تغییرات در حالت اکسیداسیون گوگرد S0 به S + 6 به عملکرد گروههای خاصی از باکتریهای بافتی بستگی دارد.

در سلولهای گیاهی، سولفات S + 6 به S-2 کاهش یافته و در مولکولهای بیولوژیکی گنجانیده می شود. S − ۲ توسط روزنه ها از H2S ، COS و سایر منابع جوی جذب می شود.

S − ۲ پیشرو پلی سولفیدهای معدنی، پلی سولفانهای آلی و H2S است که عملکرد آن در سیگنالینگ سلولی و بیواسنجی در گیاهان توصیف شده است.

S − ۲ همچنین اساس مولکولهای ضروری بیولوژیکی در سیگنالینگ، متابولیسم و ​​تحمل استرس است، مانند گونه های واکنش گوگرد واکنش دهنده (RSS) ، SAM، گلوتاتیون و فیتوکلاتین ها.

مرور حاضر پویایی گوگرد را در خاک و گیاهان توصیف می کند، و گوگرد عنصر را به عنوان نقطه شروع در نظر می گیرد و به عنوان یک نکته نهای ، گوگرد به عنوان S-2 در ساختارهای بیولوژیکی انباشته می شود.

عواملی که باعث تغییر رفتار اجزای مختلف چرخه گوگرد در سیستم خاک و اتمسفر خاک و چگونگی تأثیر این محصولات بر بهره وری، کیفیت و تحمل تنش در محصولات زراعی می شود، شرح داده شده است.

عوامل داخلی و خارجی که بر تولید سلولی S − ۲ و پلی سولفیدها در مقابل سایر گونه های S تأثیر می گذارند نیز تشریح شده است. تأثیر گوگرد ابتدایی در رابطه با مدیریت مناسب خاک با سولفاتها مقایسه می شود.

نتیجه گیری این است که استفاده از گوگرد ابتدایی بیش از سولفاتها توصیه می شود، زیرا برای میکروبیوم خاک، برای بهره وری و کیفیت تغذیه ای محصولات زراعی مفید است، و همچنین امکان افزایش تحمل گیاهان در برابر تنش های محیطی را فراهم می آورد.

انواع گوگرد در کشاورزی

به طور کلی گوگرد کشاورزی در بازار به دو نوع می باشند آن دو نوع عبارتند از:

 • گوگرد معدنی: روی گوگردهای معدنی فراوری صحیحی صورت نمی گیرد. این نوع از گوگردها مستقیم از معدن استخراج می شوند و در اختیار کشاورز قرار می گیرند. که باید توجه داشت این نوع گوگردها دارای عناصر خطرناک برای محیط زیست و گیاهان می  باشد.
  توصیه ما به کشاورزان عزیز این است که از گوگرد معدنی در کشاورزی استفاده نکنند.

 

 • گوگرد پالاشگاهی: این نوع از گوگردها در پالایشگاه ها تولید می شودند. که در این حالت گوگرد در عمق زمین وجود دارد و در پالایشگاه ها به صورت گاز خارج می شودند. و در ابتدا به مذاب گوگرد تبدیل می شودند. و در نهایت مذاب گوگرد به فرم های پودری یا پاستیلی تبدیل می شودند. به صورت کاملا خالص یعنی ۹۹ درصد گوگرد تبدیل می شودند.

توصیه پردیس کود به شما کشاورزان عزیز این است که از گوگرد پودری وگوگرد گرانوله و یا پاستیلی ا خلوص ۹۹ درصد استفاده نمایید.

گوگرد پودری میکرونیزه کشاورزی

گوگرد پودری میکرونیزه یک عنصر اساسی در تعیین بهره وری و کیفیت محصولات کشاورزی است. همچنین عنصری است که با تحمل به تنش های بیوتیک و غیر زنده در گیاهان همراه است.

در عمل کشاورزی، گوگرد کاربرد گسترده ای در قالب کودهای سولفات و در میزان کمتری به عنوان بیولوژیکی کننده سولفیت دارد. هنگامی که به شکل گوگرد عنصری فله ای یا میکرو یا نانو گوگرد استفاده می شود، هم در خاک و هم در سایبان اعمال می شود، این عنصر تحت سلسله تغییراتی در حالت اکسیداسیون آن قرار می گیرد، توسط واسطه های مختلفی تولید می شود که ظاهراً به عنوان مهارکننده های زیستی عمل می کنند و مروج تحمل استرس.

زمان و نحوه مصرف گوگرد پودری میکرونیزه کشاورزی

کود گوگرد میکرونیزه جهت مبارزه با سفیدک سطحی ۳ بار در فصل رشدمورد  استفاده قرار داده می شود.

 • زمانی که ۴ تا ۱۰ برگ جوان بر روی گیاه به وجود آمده است به میزان ۱۵ کیلوگرم در هکتار.
 • زمان گلدهی به میزان ۱۵ کیلوگرم در هکتار.
 •  زمانی که میوه‌ها ظاهر می‌شود به میزان ۴۵ کیلوگرم در هکتار.

قابل توجه است گوگرد مش ۲۰۰ رابیشتر برا گوگرد پاشی محصولات کشاورزی استفاده می نماییند ولی گوگرد با مش ۱۰۰را چالکود می کنند.

خواص پودر گوگرد ۹۹ درصد برای گیاهان

 • کاهش PH خاک
 • باعث اصلاح اصلاح خاکهای شور و قلیایی
 • باعث از بین رفتن سفیدک سطحی محصولات کشاورزی
 • نوعی حشرکش ارگانیک برای از بین بردن کنه ها، کرم ها و… می باشد.
 • باعث جلوگیری از قارچ و آفت گیاهان
 • تامین گوگرد خاک جهت استفاده محصولات کشاورزی
 • و…

گوگرد پودری میکرونیزه کشاورزی مش ۲۰۰

کشاورزان از دیرباز کود گوگرد پودری میکرونیزه را برای انواع محصولات کشاورزی از جمله:

 • درخت انگور
 •  خربزه
 • هندوانه
 • طالبی
 • گوجه فرنگی
 • پسته
 • درختان میوه
 • سبزیجات
 • انواع صیفی جات
 • و دیگر محصولات کشاورزی

گوگرد پودری میکرونیزه با خلوص ۹۹ درصدی به دلیل فوق پودری بودن آن و جذب راعت به گیاهان یکی از پر طرفتارترین نوع گوگرد می باشد.

فروش گوگرد پودری میکرونیزه

همانطور که قبلا به این موضوع اشاره شد کود گوگرد مش ۲۰۰ برای تامین نیاز گیاهان و انواع کشت های کشاورزی بسیار موثر است و همینطور یک نوع آفت کش و ضد عفونی کننده برای انواع خاک ها می باشد.

گوگرد در بازار به شکلهای مختلفی به فروش می رسد عبارتند از:

 1. گوگرد مش ۲۰۰
 2. گوگرد پودری میکرونیزه
 3. کود گوگرد گرانوله
 4. کود گوگرد مایع
 5. گوگرد گرانوله بنتونیت دار
 6. کود گوگرد زرد
 7. و…

جهت خرید و فروش انواع گوگرد با خلوص ۹۹% و همچنین مش ۲۰۰ می توانید با مجموعه پردیس کود در ارتباط باشید تا با مشاوره رایگان محصولی با کیفیت را برای باغات و محصولات زراعی خود خریداری نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *